BAZA WIEDZY

Odpowiadamy na wasze najważniejsze pytania odnośnie projektowania stron www, budowania marki, tworzenia stron internetowych czy SEO

Co jest potrzebne do zbudowanie strony internetowej?

Do zbudowania strony internetowej potrzebna jest wykupiona domena oraz hosting. Najlepiej aby obie te rzeczy były zakupione u tego samego dostawcy oraz na tym samym koncie. Do tego potrzebny jest certyfikat SSL, który zabezpiecza twoją stronę przez przejmowaniem ruchu. Jest to szczególnie ważne w sklepach internetowych gdzie odbywają się płatności online. Dostępy do tych wszystkich rzeczy należy przekazać wykonawcy strony, czyli nam. Po zakończeniu projektowania www będzie możliwość zmiany haseł dostępowych.

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

W zależności od tego jakiej strony potrzebujesz może ona wahać się od 2000 PLN do 3500 pln. Wszystko zależy od tego jakich funkcji potrzebujesz. Przed rozpoczęciem każdego projektu wysyłamy szczegółowy kosztorys.

Skąd wziąć zdjęcia do strony internetowej?

Najlepszym sposobem jest wykonanie dedykowanej sesji fotograficznej pod stronę www. Dzięki temu zdjęcia będą dopasowane do charakteru strony i jego wyglądu. Tym samym odbiór będzie odpowiedni i z pewnością przyczyny się do większej sprzedaży, zwłaszcza w sklepach internetowych. Można również skorzystać z dostępnych w Internecie banków zdjęć, tzw. stoków na których wyszukujemy tematycznie interesującego nas zdjęcia, a następnie zakupujemy je wraz z prawami do jego wykorzystania. Tak zakupione zdjęcia przekazujesz nam do publikacji na nowej www.

Jak napisać teksty na stronę internetową?

To zadanie nie jest wcale takie trudne. Musisz tylko pomyśleć o tym co chcesz przekazać, a następnie napisać to tak jak umiesz, najlepiej dla siebie. Przecież to twoja strona internetowa i to ty wiesz co chcesz przekazać. Skup się na 5 głównych hasłach, które chcesz przekazać i wokół nich napisz kilka akapitów lub dłuższych zdań. W taki sposób możesz podejść do każdej podstrony, którą tworzysz i dzięki temu szybko stworzysz teksty. Jeśli potrzebujesz inspiracji pochodź po stronach www które Ci się podobają i zainspiruj się.

Jak będzie można zarządzać stroną internetową?

Strony, które budujemy są oparte na najbardziej przyjaznym dla użytkownika systemie CMS WordPress. Jest on prosty i intuicyjny, dzięki czemu każdy, nawet laik poradzi sobie z jej obsługą. Będziesz mógł zarządzać wszystkim funkcjami, co sprawia, że nie jesteś uzależniony/a od nas ani kogo innego. To bardzo ważne, co pokazuje wiele naszych doświadczeń. Wszystkie zdjęcia teksty, filmy, dodawanie podstron itp. Możesz wykonywać samodzielnie. To kwestia wyłącznie krótkiej nauki. Dlatego ważne jest, abyś w końcowej fazie nauczył się od nas jak to robić i bardzo dobrze przejrzał wszystkie filmy instruktarzowe, które od nas dostajesz.

Co to jest wordpress?

WordPress to platforma CMS służąca do zarządzania stroną internetową. To nic innego jak prosty system instalowany na twoim serwerze w celu wyświetlenia i zarządzania stroną www. To najbardziej popularny i przyjazny dla wyszukiwarek i użytkowników system.

Ile trwa stworzenie strony internetowej?

W zależności od skomplikowania jest to od 14 do 21 dni. W zasadzie nie zdarza się, abyśmy nie skończyli po tym czasie projektu, jeśli dostarczenie materiałów i inne formalności odbywały się sprawnie.

Chcę stworzyć logo dla mojej firmy. Jak zacząć?

Proces tworzenia logo to połączanie procesu kreatywnego z procesem czysto biznesowym. Musisz na początku zastanowić się jaki jest w ogóle cel tworzenia przez ciebie tego danego biznesu, projektu. Jakie zasady będziesz przy tym wyznawać, jak chcesz aby ta marka była w najbliższej i dalszej przyszłości postrzegana. Zapisz wszystkie odczucia i skojarzenia jakie masz z tą marką. Zapisz również takie elementy jak kolory czy inne barwy, które Ci się z nią  kojarzą. Pamiętaj, że marka jest Twoja, my pomagamy Ci ją wprowadzić z Twojej głowy do realnego świata i ubrać w odpowiednie narzędzia.

Ile trwa stworzenie logo?

Wszystko zależy od tego jak Ty przygotujesz się do tego procesu. Im więcej konkretnych informacji tym łatwiej nam stworzyć dla Ciebie pierwsze projekty. Z reguły gdy spotykamy się pierwszy raz rozmawiamy o tym co czym ta marka ma być. Potem pozostawiamy sobie chwilę na przemyślenia, ewentualnie wracamy z dodatkowymi pytaniami. Jeśli nie to siadamy do projektowania. To jest ten element procesu twórczego w którym finalnym element są pierwsze projekty logo. Z reguły są to szkice, gdyż je łatwiej i szybciej modyfikować.

Gdy już znajdziemy to czego szukamy, wówczas taki szkic przenosimy do wersji cyfrowej. Tam przechodzi tzw. proces dopieszczania, czyli wygładzamy wszelkie szczegóły. Po tym otrzymujesz gotowy projekt w formie cyfrowej.

Prawa autorskie do logo i marki, jak to zabezpieczyć?

Podpisujemy z Tobą umowę przekazania praw autorskich przez co jesteś zabezpieczony/a przed roszczeniem sobie praw do tego projektu. Nam zależy, abyście byli zadowoleni i rozwijali swoje marki, a nas jedynie polecali dalej.