Jak stworzyliśmy sklep internetowy marki beauty? Posłuchajci tej historii

Rustikana to marka w 100% naturalnych mydeł, które produkowane są na bazie wyłącznie naturalnych olejów. Historia ich powstania jest bardzo ciekawa. Właścicielka marki, która jednocześnie opracowuje wszystkie receptury jest doktorem chemii. Jej przygoda z mydłami rozpoczęła się od własnych potrzeb. Atopowe zapalenie skóry, które powoduje m.in. ogromne jej wysuszanie sprawiło, ze właścicielka sama zaczęła poszukiwać sposobu rozwiązania swoich problemów. Żadne z dostępnych na rynku produktów nie pomagał. Dlatego wykorzystując swoją naukową wiedzę opracował w mydło, które pozwoliło jej w zasadzie natychmiast pozbyć się problemów skórnych. Sukces w tym obszarze skłonił ją do tego, aby rozpocząć bardziej masową produkcję i pomagać osobom z takimi potrzebami.

Początkowo marka istniała pod nazwą Sano Lifestyle i obecna była na rynku w Nowej Zelandii. Jej założycielka wyemigrowała tam na początku lat dwutysięcznych. Po 18 latach spędzonych w Nowej Zelandii wróciła dla Polski. Wówczas postanowiła przenieść cała swoją wiedze i uruchomić produkcję w Polsce, ale już pod nową nazwą Rustikana – mydła naturalne. Duże doświadczenie pozwoliło dość szybko opracować nowe receptury, przygotować warsztat produkcji oraz zatwierdzić składy mydeł w odpowiednich polskich urzędach. Dlatego też wszystkie te mydła posiadają odpowiednie atesty zgodne z Polskim prawem. Tak właśnie rozpoczęła się ta przygoda.

Właścicielka zwróciła się do Nas z prośbą o zaprojektowanie i wykonanie w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego wraz z możliwościami płatności online oraz podłączeniem do systemu wysyłkowego.

Sklep internetowy marki beauty Rustikana – przebieg prac

Rozpoczęliśmy od gruntownego rozpoznania potrzeb klienta. W ten sposób dowiedzieliśmy się co będzie ważne pod kątem sprzedaży i zarządzania produktem w sklepie. To pozwoliło nam zaprojektować odpowiednie funkcje.

Kolejnym etapem było projektowanie wizualne – czyli pierwsze makiety, które pozwoliły określić kierunek graficzny i UX. Przedstawione makiety posłużyły tez do wprowadzenia zmian i zaakceptowania koncepcji graficznej sklepu.

Kolejnym etapem było kodowanie sklepu n podstawie stworzonych wizualizacji oraz tworzeni wszystkich funkcji sklepu. To najdłuższy etap prac, który jest bardzo ważny i wymaga od klienta ciągłej współpracy z nami w celu weryfikowania wszystkich elementów. Gdy cały sklep już powstał mogliśmy przystąpić do integracji systemu płatności online oraz systemu dostaw. W tym wypadku zdecydowaliśmy się na przelewy24 oraz Inpost jako platformy, które posiadają najlepsze moduły integracyjne.

Ostatnim etapem było dokonanie poprawek i poprawa wyświetlania strony na urządzeniach mobilnych. Gdy wszystkie te rzeczy zostały już zrobione pozostało odpowiednie zindeksowanie sklepu w wyszukiwarkach google oraz podłączenie narzędzi analitycznych. W ten sposób w ciągu 3 tygodni powstał sklep internetowy, który dostępny jest pod adresem rustikana-mydlanaturalne.com

Inny przykład stworzonego przez nas sklepu możecie zobaczyć tutaj.

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Data: 2022
Klient: Rustikana
Usługa: Sklep internetowy

POZOSTAŁE PROJEKTY

-->
0
0
color
https://sztukatworzeniamarki.pl/wp-content/themes/quercus/
https://sztukatworzeniamarki.pl/
#c1c1c1
style1
default
Loading posts...
/home/klient.dhosting.pl/piotrowskim/nowa.sztukatworzeniamarki.pl-iz9i/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
yes
off
on
off