PROJEKTOWANIE STRON INTERNETOWYCH

Dożyliśmy czasów gdy strona www jest ważniejsza od papierowej wizytówki. To sprawia, że każdy, nawet najmniejszy biznes potrzebuje istnieć w sieci. Samo istnienie nic jednak nie da. Ważne jest to, aby być widocznym w natłoku witryn, które są tam obecne. Dlatego projektowanie stron internetowych musi być przemyślane, aby osiągnąć właściwe efekty z jej wdrożenia.

Strony internetowe to dziś nie tylko  wizytówki, ale miejsca w których ludzie chcą zdobyć odpowiednią wiedzę na temat naszej działalności i co najważniejsze dokonać bezproblemowego zakupu. Dlatego witryna powinna oferować klientom wszystkie te możliwości, tak aby zmaksymalizować szansę na dokonanie zakupu, zanim klient się rozmyśli. Ważne jest również to, że nie może on spędzić za dużo czasu na poszukiwaniu potrzebnych mu informacji. Dlatego nowoczesne strony internetowe są i powinny być projektowane w zupełnie inny sposób.

Przeczytaj poniższy artykuł do końca. Tu opisujemy jak najlepiej podejść do tworzenia strony www.

Jak u nas przebiega tworzenie stron internetowych?

Nasi projektanci stron internetowych zaczynają od bardzo dogłębnego poznania potrzeb klienta. Należy określić z jakim rodzajem biznesu mamy do czynienia, czy jest on sezonowy czy nie oraz jakie produkty czy usługi warto na tej stronie pokazywać. Warto pamiętać że strona internetowa nie jest miejscem w którym powinniśmy pokazywać wszystko. Jeśli prowadzimy biznes to należy skupić się tylko na tym, co będzie miało przełożenie na sprzedaż. Należy odrzucić wszelkie inne niepotrzebne rzeczy, które nie wnoszą dla klienta wartościowych informacji.

Tworząc stronę internetową musimy również pamiętać, że dziś uwaga klienta skupia się maksymalnie 1 minutę. Jeśli w tym czasie nie znajdzie odpowiednich informacji, opuści nasza stronę i prawdopodobnie więcej nie wróci. Jeśli oferujesz produkt, to skup się w pierwszej kolejności na dobrym pokazaniu produktu i jego opisie. Zadbaj o zdjęcia o dobry tekst go opisujący. To wszystko pomoże nam stworzyć idelaną stronę dla Ciebie.

Jak stworzyć projekt strony internetowej?

Gdy wszystkie elementy związane z potrzebami biznesowymi zostaną wyjaśnione, przechodzimy do projektowania graficznego. W zależności od tego czy jest to marka już istniejąca na rynku czy zupełnie nowa, to layout graficzny będzie musiał być odpowiednio dostosowany. Mając na myśli grafikę strony www nie zawsze trzeba tworzyć wszystko od nowa. Możliwe jest skorzystanie z gotowych rozwiązań, które można dostosować do swoich potrzeb. To sprawia, że koszt tworzenia strony będzie mniejszy, a otrzymamy funkcjonalności w zupełności wystarczające dla 99% biznesów.

Etap projektowania graficznego kończy się przygotowaniem odpowiedniej makiety strony / wizualizacji, która będzie pokazywać rozłożenie elementów i funkcjonalności. Kolorystyka, wielkość liter, itp. będą dostosowywane na samym końcu. Najważniejsze jest stworzenie odpowiedniego szkieletu strony, który pozwoli zrealizować założone w stronie funkcje.

To bardzo ważny etap na którym trzeba dokładnie określić to czego się chce. Wprowadzanie zmian na dalszym etapie, spowoduje niemożność ich wprowadzenia lub wydłuży cały proces realizacji ze względu na konieczność wprowadzania przekodowań. Warto więc dobrze wszystko przemyśleć.

Jako Sztuka Tworzenia Marki realizujemy usługę makietowania UX strony www. Oznacza to, że możemy przygotować Ci makiety UX do Twojej strony www, a ktoś inny np. Twój programista czy dział IT wykona www według tych makiet. To świetne rozwiązanie, kiedy nie masz w swoim zespole odpowiedniej osoby od UX, a nie chcesz zatrudniać nowej agencji czy firmy do stworzenia strony www, bo taki zespół masz u siebie, a potrzebujesz tylko dobrze zaprojektować UX.

Chcesz dowiedzieć się więcej – napisz kontakt@sztukatworzeniamarki.pl

W jakiej technologii najlepiej przeprowadzić projektowanie stron internetowych?

Po etapie projektowania czas przejść do etapu wdrażania z wykorzystaniem odpowiedniej technologii. Jadną z popularniejszych i łatwych w implementacji i późniejszej rozbudowie jest wordpres. Tworzenie stron internetowych opartych na WordPress daje wiele korzyści:

Prosty CMS dzięki któremu sam będzie w stanie zarządzać swoją stroną czy sklepem internetowym

Dobrze przystosowany do pozycjonowania w sieci. WordPress jako platforma blogowa jest też dobrze widziana przez roboty googla. Mają one łatwość w sczytywaniu treści będących na tej stronie.

WordPress jest łatwiejszy w rozbudowie. Jeśli stwierdzisz, ze chcesz zmienić szatę graficzną lub dodać nowe podstrony, jest to dość łatwe i nie generuje dużych kosztów.

WordPress jest również dostosowany do urządzeń mobilnych w tzw. Trybie rsponsywnym, co oznacza, ze cała strona dostosowuje się do urządzenia na którym jest wyświetlana.

To tylko niektóre zalety WordPressa. Są również inne systemy oparte wyłącznie na języku HTML, jednak takie strony są trudniejsze w obsłudze. Jeśli nie znasz więc podstaw HTML lub nie masz doświadczenia ze stronami internetowymi, to każda zmiana będzie wymagać zaangażowania osoby technicznej, co znacznie wydłuży czas wdrażania zmian na stronie oraz zwiększy koszty prowadzenia twojej www.

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Często spotkanie się z odpowiedzią – to zależy. I to nie jest zła odpowiedzieć z uwagi na fakt, że każdy potrzebuje czego innego. Jeden potrzebuje dedykowanych rozwiązań, a inny może działać na gotowych rozwiązaniach, które w zupełności wystarczają do tego, aby zrobić 1 lub 2 mln złotych obrotu w sklepie. Jeśli więc nie jesteś wielką siecią handlowa, polecamy Ci skorzystać z gotowych rozwiązań. Wówczas cena będzie wahać się między 2500 -3500 zł.

Najlepiej jednak jak skontaktujesz się z nami i powiesz czego dokładnie potrzebujesz. Odpowiedzmy Ci szybko i konkretnie.

Jak mierzyć efektywność strony www?

Gdy już stworzysz wymarzoną stronę lub sklep internetowy to dobrze jest wiedzieć kto, kiedy i po co na nią wchodzi. W tym celu możesz skorzystać z darmowego i najbardziej popularnego narzędzie Google Analitics. Mierzy on wszystkie aktywności jakie dzieją się na Twojej stronie, dzięki czemu możesz śledzić to czy użytkownicy znajdują to co ich interesuje na twojej stronie czy nie, jakie strony najczęściej odwiedzają itp. Pomoże Ci to planować przyszłe działania marketingowe i zarządzanie stroną www.

W ramach realizacji stron takie narzędzie podłączamy bezpłatnie. Jedyną rzeczą która musisz posiadać to skrzynkę e-mail w domenie gmail.